Dodany: 2011-08-22 10:00:30
 

VATW zakresie usług jakie wykonuje biuro rachunkowe ursus na rzecz klientów korporacyjnych leżą między innymi rozliczenia podatku VAT, uzyskiwanego ze sprzedaży towarów i świadczenia usług.

 

W odróżnieniu od większości podatków VAT charakteryzuje się przerzucalnością na kolejne fazy obrotu. Ma to na celu wpłynięcie na jak najniższą wartość podatku na ostateczną wartość sprzedawanego dobra bądź też świadczonej usługi. Większość przepisów dotyczących podatku od towarów i usług została uregulowana w przepisach podatkowych znajdujących się w ordynacji podatkowej – najważniejszego aktu prawnego związanego z podatkami, na którym swe działania będzie opierać każde biuro rachunkowe ursus.

 

Przy jego pomocy będzie bowiem obsługiwać zarówno osoby fizyczne jak i prawne (przedsiębiorców) w zakresie opłacania podatków od wykonywanych przez nich czynności. W ich składzie znajdzie się także szeroka kategoria odliczeń podatkowych. Nie zawsze jednak osoby, którym przysługują są tego świadome. Zadania, jakie stawiane są przed prowadzącymi biuro rachunkowe ursus jest ich odszukanie i właściwe rozliczenie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu VAT
Nick: